Arrak. Liis Savikov.

Foto: Juri Seredenko

Taburet-pukk, mis on inspireeritud kuulsa eesti kunstniku Jüri Arraku töödest, kelle tööd eristuvad eriliste inimeste pähe maalitud juuste poolest. Pukil on vineerist ja konksudega isteoplaat, mis võimaldab kenasti midagi riputada. Esimese kursuse tööna valminud pukk-taburetii juhendas Riho Tiivel.

Taburet-pukk, mis on inspireeritud kuulsa eesti kunstniku Jüri Arraku töödest, kelle tööd eristuvad eriliste inimeste pähe maalitud juuste poolest. Pukil on vineerist ja konksudega isteoplaat, mis võimaldab kenasti midagi riputada. Esimese kursuse tö...

Tri-a-go. Tiia Päkk.

Foto: Juri Seredenko

Kokkukäiv täispuidust taburet. Materjaliks kasepuit. Valminud esimese kursuse tööna. Juhendas Riho Tiivel.

Kokkukäiv täispuidust taburet. Materjaliks kasepuit. Valminud esimese kursuse tööna. Juhendas Riho Tiivel. (veel …)

Mööbel 60

KKLMO_plakat_koduleht

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) mööbliosakond tähistab 60. tegutsemisaastat näitusega „Kelder, Köln ja London“, mis annab võimaluse heita pilk osakonna kujunemisloosse. Tulenevalt perioodi pikkusest ja esitletava materjali mahukusest, on näitus üles ehitatud emotsionaalse fragmentaariumina.

1955. aastal asutati Tartu Kujutava Kunsti Koolis puidu kunstilise töötlemise (puit-ehistöö) eriala. Näitus pöörab tähelepanu sellele eelnenud sündmustele ning mis kaalutlustel eriala avati. Vastavalt ühiskonnas toimuvale muutus aja jooksul korduvalt nii õppeasutuse kui ka osakonna nimetus.

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) mööbliosakond tähistab 60. tegutsemisaastat näitusega „Kelder, Köln ja London“, mis annab võimaluse heita pilk osakonna kujunemisloosse. Tulenevalt perioodi pikkusest ja esitletava materjali mahukusest, on näitus üles...

Liisu Tool. Kapsuke.

Liisu Tool Kapsu. Foto: Renee AltrovKokkupandav korv marjulisele, mis on valmistatud kergest kolmekihilisest painutatud vineerist.

Kokkupandav korv marjulisele, mis on valmistatud kergest kolmekihilisest painutatud vineerist.

Liisu Tool. Notsu.

Notsu. Foto: Renee Altrov

Lastele mõeldud tore istumine , kuhu sisse saab ka asju mahutada. Painutatud pineerist ja puitmaterjaliks on kask.

Lastele mõeldud tore istumine , kuhu sisse saab ka asju mahutada. Painutatud pineerist ja puitmaterjaliks on kask. (veel …)

Minni Oras. Kullamaa kummut.

Minni_Oras_Kummut

Kullamaalt pärit kummut oli mõningate konstruktsioonivigadega (sahtlikandurite osas), puudus pool tagaseinast, kaks suuremat sahtlit ning jalad, mille otsad olid ühtlasi putukate poolt kahjustatud. Algne viimistlus oli kaetud lakiga, mis aga oli kulunud ja saanud niiskuskahjustusi. Kummutilt sai eemaldatud viimistlus, jalaotsi tugevdatud Paraloid B72 lahusega ning loodud uued jalad, parandatud konstruktsioonivead, ehitatud uued sahtlid ja paigaldatud sangad. Peale sai uus, linaõli ja värvimuldade baasil viimistlus.

Kullamaalt pärit kummut oli mõningate konstruktsioonivigadega (sahtlikandurite osas), puudus pool tagaseinast, kaks suuremat sahtlit ning jalad, mille otsad olid ühtlasi putukate poolt kahjustatud. Algne viimistlus oli kaetud lakiga, mis aga oli kulu...